O nás

Tým HISTER :
Filip Šrámek, Karel Zámecký Pružný, Milan Sýkora, Pavel Kacl, Jitka Šrámková, Josef Ráček, Jaryn Barok, Marek Rubeš a čestný člen Daniel Medvíď.

Seznam účinkujících


(Citace z nominace na cenu Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro za rok 2018 - cenu jsme obdrželi v kategorii 'Prezentace hodnot')

"Skupina odborníků a přátel se sdružila na facebookové stránce a youtube kanále Historie v terénu, kde probíhá od roku 2015 vysoce poučená prezentace historických zajímavostí za pomoci videí z terénu a počítačové animace.

Spojuje prezentaci, popularizaci a šíření povědomí o významu historie v oblasti postižené poválečným odsunem původních německých obyvatel a těm současným pomáhají nacházet cestu k minulosti regionu i ke kulturnímu dědictví.

Využívání ryze soudobých a aktuálních informačních kanálů zcela plynule vede k nesložitému zpřístupnění komplexní problematiky stavebně historických souvislostí.

Archeologická památková péče, stavební historie a kastelologie tak jsou prezentovány příjemně civilní cestou, která ozřejmuje jejich existenci i mimo předpokládané úzké vědecké prostředí"